aktualności

The Ecologist zaliczyl Wysokie Tatry do najlepszych parków narodowych

Data: 16 października 2011, Niedziela

Wiodący brytyjski magazyn ekologiczny The Ecologist włączył WysokieTatry do 10 najlepszych europejskich parków narodowych. W ten sposób Słowackie Tatry znalazły się w grupie parków narodowych Szwajcarii, Francji, Wielkiej Brytanii, Grecji oraz Szwecji. Wymienione parki narodowe łączą w sobie przepiękne krajobrazy z niezwykłą florą i fauną.

Według The Ecologist Wysokie Tatry są jednym z ostatnich miejsc gdzie można spotkać kozicę – gatunek antylopy krytycznie zagrożony. Oprócz tego park narodowy jest domem świstaków, niedźwiedzi brunatnych i wielu gatunków ptaków. W opisie parku narodowego autorka wspomina najwyższy szczyt Tatr, Gerlach, Štrbské pleso jako punkt wyjściowy dla szlaków turystycznych lub jeden z symboli Słowacji – Kriváň.

Magazyn polecił hotel na Štrbskom Plese jako zakwaterowanie respektujące wymogi ochrony środowiska. W końcowej części artykułu autorka radzi jak można z Londynu dojechać pociągiem na Słowację i w Tatry. Jest też link na portal krajowej turystyki SR www.slovakia.travel. Podczas pisania artykułu o Wysokich Tatrach autorka współpracowała ze Słowacka Izbą Turystyki (SACR).

Słynny na całym świecie magazyn The Ecologist założył w 1970 roku Edward Goldsmith. Magazyn stał się platformą ruchu ekologicznego i głównych inicjatyw zwracających uwagę na przyklad na zmiany klimatu i globalizację. Od 2009 roku magazyn wydawany jest wyłącznie w wersji elektronicznej (www.theecologist.org) i koncentruje się głównie na kwestiach środowiskowych.

źródło: slovakia.travel

« powrót

zobacz także

dołącz do nas!