aktualności

Niedziela, 3.5.2020

1408 zarażonych, 24 zmarłych i 619 wyleczonych - aktualny bilans epidemii na Słowacji

Przebieg epidemii COVID-19 na Słowacji, gdzie testom poddano ponad 96 tysięcy pacjentów wydaje się na tyle opanowany, że władze zdecydowały o stopniowym redukowaniu ograniczeń i zakazów. Plan powrotu do względnej normalności rozpisano na cztery etapy.

czytaj więcej »

Czwartek, 16.4.2020

Straż Graniczna na posterunku

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, przy współudziale żołnierzy Wojska Polskiego, codziennie patroluje polsko – słowacką granicę w Małopolsce.

czytaj więcej »

Sobota, 11.4.2020

Kontrola na granicy przedłużona do 3 maja

Kontrola graniczna na granicy wewnętrznej (z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją) została przedłużona o kolejne 20 dni. Polska utrzyma również duże ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do naszego kraju.

czytaj więcej »

Piątek, 27.3.2020

Uwaga! Na Słowację tylko w maseczkach

Słowacka Policja informuje, że na całym terytorium Słowacji obowiązuje nakaz noszenia masek ochronnych zasłaniających nos i usta.

czytaj więcej »

Niedziela, 15.3.2020

Zamknięte granice

Od dziś granicę polsko - słowacką przekroczyć można jedynie w dwóch miejscach - w Barwinku na Podkarpaciu i Chyżnem w Małopolsce.

czytaj więcej »

Środa, 11.3.2020

Kontrole sanitarne na granicach

Na polsko - słowackich przejściach granicznych wprowadzono kontrole sanitarne w związku z rozprzestrzenianiem się koronowirusa. Kontrolowane są autobusy i busy przewożące powyżej ośmiu osób.

czytaj więcej »

Środa, 12.2.2020

Muzea Otwarte pogranicza polsko - słowackiego

Wspólna ochrona, wzmocnienie i rozwój materialnego i niematerialnego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego oraz skuteczne i zrównoważone wykorzystanie dziedzictwa celem podniesienia poziomu atrakcyjności polsko-słowackiego pogranicza to cele główne cele projektu w którym udział bierze sześć polskich instytucji i dwa słowackie muzea.

czytaj więcej »

Poniedziałek, 10.2.2020

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Północna Słowacja odczuwa skutki orkanu Sabina - z powodu zapowiadanego silnego wiatru nieczynne jest wiele stacji narciarskich.

czytaj więcej »

Czwartek, 6.2.2020

Śnieżne Psy w Tatrzańskiej Łomnicy

Weekend 8 - 9 luty upłynie w Tatrzańskiej Łomnicy pod znakiem psich zaprzęgów i eskimoskich zwyczajów. Wszystko to za sprawą kolejnej odsłony corocznej imprezy Snežné Psy

czytaj więcej »

Czwartek, 30.1.2020

Lodowe arcydziala na Hrebienoku

Jak co roku od ośmiu lat na Hrebienoku nad Starym Smokowcem odbyły się mistrzostwa w rzeźbieniu w lodzie. Dziesięć dwuosobowych zespołów z najróżniejszych zakątków świata w ciągu dwóch dni tchnęło życie w 50 ton lodu.

czytaj więcej »

dołącz do nas!