aktualności

Środa, 18.1.2012

Wysoka przegrana Słowacji w meczu z Polską

Słowacka reprezentacja w piłce ręcznej doznała drugiej porażki na Mistrzostwach Europy , które są rozgrywane w Serbii. Tym razem słowaccy szczypiorniści przegrali z reprezentacją Polski 24:41 i nie mają już szans aby wyjść z grupy. Słowacy są na ostatnim miejscu w tabeli bez zdobytego punktu.

czytaj więcej »

Poniedziałek, 16.1.2012

KHL. Dotkliwa porażka Popradu. Gra w Play Off prawie nie osiągalna (zdjęcia)

HC LEV Poprad doznał jednej z najbardziej dotkliwych porażek tego sezonu. Na własnym lodowisku zostali pokonani przez HK Bars Kazań 1:5. Większa przegrana miała miejsce tylko w październiku z CSKA Moskwa 6;1. Przegrana boli o tyle bardziej, że ostatni mecz Lwy wygrały 26 grudnia.

czytaj więcej »

Poniedziałek, 16.1.2012

Bardzo dobre warunki dla narciarzy

Stoki narciarskie na Słowacji już dawno nie były pokryte tak grubą warstwą naturalnego śniegu jak w ostatnich dniach. W niektórych wyżej położonych ośrodkach w sobotę znowu napadało 30 do 40 cm śniegu. Teraz w górach jest zachmurzenie duże i pada śnieg miejscami intensywnie.

czytaj więcej »

Niedziela, 15.1.2012

Policyjne patrole 16.01.2012

W poniedziałek 16.01.2012 na terenie Słowacji możecie spotkać patrole policji w następujących miejscach: Bratysławski kraj 26 patroli w oznakowanych radiowozach i motocyklach oraz 4 nieoznakowane patrole Autostrada D2 Audi S4 - niebieskie okres Pezinok Škoda Fabia - niebieska BA, PK, SC VW Passat - zielony BA IV, V VW Passat - zielony

czytaj więcej »

Piątek, 13.1.2012

Górskie drogi na północy Słowacji są przejezdne.

Górskie drogi Šturec, Donovaly a Čertovica były dzisiaj o godz. 10:00 przejezdne dla wszystkich typów samochodów chociaż występują tam przelotne opady śniegu i silny wiatr.W Donovaloch przy drogach tworzą się nawisy śnieżne a przy przejeździe przez Šturec trzeba uważać na lawiny, które mogą spaść na drogę z przyległych stoków.

czytaj więcej »

Środa, 11.1.2012

Rośnie zagrożenie lawinowe

Wprowadzony został 3 stopień, w pięciostopniowej skali zagrożenia lawinowego, we wszystkich wysokogórskich obszarach na Słowacji. Wystarczy bardzo małe dodatkowe obciążenie śniegowej pokrywy na stokach o nachyleniu 30 stopni i dużą ilością nowego śniegu aby została wywołana lawina. Prawdopodobne są również małe i średnie samo wywołane lawiny.

czytaj więcej »

Wtorek, 10.1.2012

Wernisaż wystawy fotograficznej zatytułowanej "Górale Tatrzańscy"

W najbliższy piątek, tj. 13 stycznia 2012 roku o godzinie 16.00 w Grand Hotelu Stary Smokowiec odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej zatytułowanej "GÓRALE TATRZAŃSCY: Bartuś Obrochta i Jan Krzeptowski Sabała.

czytaj więcej »

Poniedziałek, 9.1.2012

Warunki narciarskie

W ostatnich dniach warunki śniegowe znacznie się poprawiły i teraz na wyciągach leży od 20 do 50 cm śniegu. Otwartych jest ponad 90 ośrodków narciarskich z których większość jest przygotowana od 80 do 100 procent.

czytaj więcej »

Czwartek, 5.1.2012

Wyjątek na dojazd samochodów ciężarowych

Prezydium Słowackiej Policji zrobiło wyjątek i w dniu 6. stycznia pozwoliło na dojazd samochodów ciężarowych. Dotyczy to wszystkich samochodów ciężarowych na autostradach, drogach szybkiego ruchu, drogach I.klasy oraz na drodze w ruchu międzynarodowym. Są to przypadki, w których ciężarówki przyjeżdżają po tych drogach na Słowację z państw sąsiadujących, przy czym siedziba lub wyładowanie samochodów musi być na terytorium Słowacji.

czytaj więcej »

Środa, 4.1.2012

Słowacki Instytut Hydrometeorologiczny ostrzega przed mocnymi opadami śniegu i silnym wiatrem

Śnieg i wiatr jest spodziewany we czwartek (05.01), ale głównie w nocy z czwartku na piątek i cały piątkowy dzień. W nizinach zachodniej części Słowacji meteorolodzy zapowiadają deszcz ze śniegiem albo sam deszcz a na północy i północnym zachodzie Słowacji spodziewane są obfite opady śniegu, którego może napadać od 10 do 30 cm.

czytaj więcej »

dołącz do nas!