aktualności

Poniedziałek, 9.1.2012

Warunki narciarskie

W ostatnich dniach warunki śniegowe znacznie się poprawiły i teraz na wyciągach leży od 20 do 50 cm śniegu. Otwartych jest ponad 90 ośrodków narciarskich z których większość jest przygotowana od 80 do 100 procent.

czytaj więcej »

Czwartek, 5.1.2012

Wyjątek na dojazd samochodów ciężarowych

Prezydium Słowackiej Policji zrobiło wyjątek i w dniu 6. stycznia pozwoliło na dojazd samochodów ciężarowych. Dotyczy to wszystkich samochodów ciężarowych na autostradach, drogach szybkiego ruchu, drogach I.klasy oraz na drodze w ruchu międzynarodowym. Są to przypadki, w których ciężarówki przyjeżdżają po tych drogach na Słowację z państw sąsiadujących, przy czym siedziba lub wyładowanie samochodów musi być na terytorium Słowacji.

czytaj więcej »

Środa, 4.1.2012

Słowacki Instytut Hydrometeorologiczny ostrzega przed mocnymi opadami śniegu i silnym wiatrem

Śnieg i wiatr jest spodziewany we czwartek (05.01), ale głównie w nocy z czwartku na piątek i cały piątkowy dzień. W nizinach zachodniej części Słowacji meteorolodzy zapowiadają deszcz ze śniegiem albo sam deszcz a na północy i północnym zachodzie Słowacji spodziewane są obfite opady śniegu, którego może napadać od 10 do 30 cm.

czytaj więcej »

Środa, 4.1.2012

Calgary. Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie zawodników do lat 20

Niestety słowackiej reprezentacji w hokeju na lodzie do lat 20 nie udało się awansować do półfinału rozgrywanych w Calgary Mistrzostw Świata. Barierą nie do pokonania okazała się Finlandia. Chociaż na początku spotkanie było wyrównane to jednak zakończyło się porażką Słowaków aż 5:8. Reprezentacji pozostaje jeszcze mecz o 5. miejsce z Czechami we czwartek 05. stycznia o godz. 03:00.

czytaj więcej »

Wtorek, 3.1.2012

Głosowanie za pośrednictwem poczty

Słowacy, którzy w czasie wyborów do parlamentu (10. marca) nie będą na terenie Słowacji, mogą zagłosować za pośrednictwem poczty. Ale muszą dostarczyć do 20 stycznia prośbę o umożliwienie im głosowania za pośrednictwem poczty. Wyborcy posiadający stały pobyt na Słowacji muszą taką prośbę wysłać na adres urzędu (miasta/gminy) adekwatny do ich stałego pobytu. Natomiast chętni do głosownia z zagranicy, którzy mają obywatelstwo słowackie, ale nie mają stałego pobytu na terenie Słowacji, muszą prośbę o możliwość głosowania dostarczyć do Urzędu Miasta miejskiej części Bratislava-Petržalka.

czytaj więcej »

Poniedziałek, 2.1.2012

Awans do ćwierćfinału

Reprezentacja Słowacji w hokeju na lodzie do lat 20 awansowała do ćwierćfinału rozgrywanych mistrzostw świata w Calgary. Chociaż mecz ze Szwajcarią do ostatniej tercji nie układał się po myśli Słowaków to jednak zdołali się zmobilizować i odwrócić nie korzystny wynik 2:4 i w ciągu 5 minut strzelili aż 4 gole i wygrali decydujący mecz 6:4. Słowacy w ćwierćfinale zmierzą się z Finlandią a w drugiej parze spotkają się Rosja i Czechy. Do półfinału z pierwszych miejsc w grupach awansowały Szwecja i Kanada. Mecz Słowacja - Finlandia dzisiaj o godz. 23:00.

czytaj więcej »

Sobota, 31.12.2011

Policyjne patrole 02.01.2012

W poniedziałek 02.01.2012 na terenie Słowacji możecie spotkać patrole policji w następujących miejscach: Bratysławski kraj 20 patroli w oznakowanych radiowozach i motocyklach oraz 5 nieoznakowanych patroli Autostrada D2 Audi S4 - niebieskie okres Pezinok Škoda Fabia - niebieska BA II Škoda Fabia - biała BA IV, V VW Passat - zielony BA II Škoda Fabia - niebieska

czytaj więcej »

Sobota, 31.12.2011

Calgary. Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie zawodników do lat 20

Reprezentacja Słowacji w hokeju do 20 lat znowu przegrała swój mecz. Po czwartkowej porażce z Rosją 1:3 wczoraj doszła druga porażka ze Szwecją. Początek nie wskazywał na wysoką porażkę ale niestety mecz zakończył się przegraną 1:9. Najgorsza była trzecia tercja w której Szwedzi strzelili Słowakom aż 5 goli. Mecz był jednostronny co widać po ilości oddanych strzałów na brankę, Szwedzi oddali 55 strzałów a Słowacy tylko 15. Dzisiaj reprezentacja Słowacji wystąpi przeciwko Szwajcarii i będzie to mecz o wszystko początek o godz. 24:00.

czytaj więcej »

Sobota, 31.12.2011

Policyjne patrole 01.01.2012

W niedzielę 1 stycznia na terenie Słowacji możecie spotkać patrole policji w następujących miejscach: Bratysławski kraj 17 patroli w oznakowanych radiowozach i motocyklach oraz 4 nieoznakowane patrole Autostrada D2 Audi S4 - niebieskie okres Pezinok Škoda Fabia - niebieska BA I - V VW Passat - zielony BA III, V Škoda Fabia - niebieska

czytaj więcej »

Środa, 28.12.2011

Calgary. Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie zawodników do lat 20

W Calgary trwają mistrzostwa świata w hokeju na lodzie zawodników do lat 20. Reprezentacja Słowacji pokonała w pierwszym spotkaniu drużynę z Łotwy 3:1 i jest na najlepszej drodze do play off, do którego awansują po trzy najlepsze drużyny z grup. Łotwa przegrała już swój drugi mecz i prawdopodobnie będzie grać tylko o utrzymanie się w grupie.

czytaj więcej »

dołącz do nas!