aktualności

Wtorek, 20.12.2011

Warunki narciarskie

Na dzień dzisiejszy na Słowacji działa osiem ośrodków narciarskich. Oprócz Ski Bachledovej, która przeszła na tryb codzienny można jeździć na Donovaloch w obrębie Záhradište, na północnej stronie Chopku, w ośrodku Chopok Juh – działa również wyciąg Srdiečko, na Štrbskom Plese – Interski, w Tatranskej Lomnici – Štart, na Pasekách we Vrátnej i na Roháčoch – w Spálenej, gdzie jest dostępny cały ośrodek.

czytaj więcej »

Niedziela, 18.12.2011

Patrole policji 19.12.2011

W poniedziałek 19 grudnia na terenie Słowacji możecie spotkać patrole policji w następujących miejscach: Bratysławski kraj 22 patroli w oznakowanych radiowozach i motocyklach oraz 5 nieoznakowanych patroli Autostrada D2 Audi S4 - niebieskie okres Pezinok Škoda Fabia - niebieska Bratislava III,IV Škoda Fabia – biała Bratislava IV,V Škoda Fabia – niebieska PK, SC VW Passat - zielony

czytaj więcej »

Piątek, 16.12.2011

Pogoda nie sprzyja stacjom narciarskim

Wysokie temperatury znowu komplikują sytuację na trasach narciarskich ponieważ uniemożliwiają naśnieżanie co spowoduje przesunięcie rozpoczęcia sezonu aż na następny tydzień. W tym momencie można pojeździć w Donovaloch, na północnym stoku Chopku, na Štrbskom Plese, w Tatranskej Lomnici – Štart, we Vrátnej – Paseky oraz na Roháčoch w Spálenej. W weekend dadatkowo będą działały wyciągi: Čertovica – STIV, Litmanová, Drienica, Jasenská dolina, Ski Bachledova oraz Ski Zábava – Hruštín.

czytaj więcej »

Środa, 14.12.2011

Patrole policji 14.12.2011

W środę 14 grudnia na terenie Słowacji możecie spotkać patrole policji w następujących miejscach: Bratysławski kraj 27 patroli w oznakowanych radiowozach i motocyklach oraz 3 nieoznakowane patrole Autostrada D2 Audi S4 - niebieskie okres Pezinok Škoda Fabia - niebieska Bratislava V. Škoda Fabia - biała

czytaj więcej »

Piątek, 9.12.2011

Startują nowe połączenia lotnicze z Gdańska i Warszawy do słowackich Tatr

Już jutro 8 grudnia 2011 r. Polskie Regionalne Linie Lotnicze EUROLOT S.A. uruchamiają regularne połączenia lotnicze z GDAŃSKA i WARSZAWY do POPRADU w słowackich Tatrach. Samoloty ATR 42 z Gdańska oraz z Warszawy na lotnisko Poprad-Tatry kursować będą 2 razy w tygodniu /czwartek i niedziela/.

czytaj więcej »

Czwartek, 8.12.2011

Przejazd przez Donovaly jest zamknięty

Górska przełęcz Donovaly jest zamknięta dla ruchu samochodowego. Auta są kierowane na drogę przez Šturec, która jest znowu zamknięta dla ciężarówek dłuższych niż 10 metrów. Na drodze przez Donovaly utknęły tiry i nie można ich ominąć. Jest to spowodowane obfitymi opadami śniegu. Na drodze przez Šturec leży 10 cm świeżego śniegu. Przejazd Čertovica jest przejezdny ale jest tam gęsta mgła i 5 cm świeżego śniegu.

czytaj więcej »

Środa, 7.12.2011

Śnieg i minusowe temperatury

Na Słowacji szczególnie w górach zawitała nareszcie zimowa pogoda z opadami śniegu i z minusowymi temperaturami, a więc można się spodziewać w najbliższych dniach poprawy warunków śniegowych i otwarcia następnych stacji narciarskich.

czytaj więcej »

Wtorek, 6.12.2011

Słowaccy policjanci będą prowadzić antynarkotykowe kontrole

Właśnie został ogłoszony przetarg na dostawę urządzeń do wykrywania narkotyków. Urządzenia te mają sprawdzać narkotyki u podejrzanej osoby ze śliny. Policjanci będę mogli wychwycić tych kierowców którzy prowadzą pod wpływem narkotyków. W okresie czterech lat ministerstwo ma zakupić 130 tysięcy sztuk jednorazowych testów i około 200 sztuk urządzeń.

czytaj więcej »

Poniedziałek, 5.12.2011

TRNAVA – Trwa właśnie Jarmark Bożonarodzeniowy.

Na trnawskim rynku rozłożyło swoje stanowiska dziewięćdziesięciu sprzedawców. Pod wielkim namiotem są usytuowane wszelkiego rodzaju napoje, więc nikogo nie zaskoczy brzydka pogoda. Przewidzianych jest ponad 30 koncertów. Wśród nowości będą dwie „zabíjačky” czyli ubój świni, konkurs w gotowaniu kapustnice i pieczenie byka. Jarmark potrwa do 31.12 i zakończy go zabawa sylwestrowa i pokaz sztucznych ogni.

czytaj więcej »

Sobota, 3.12.2011

Kryzys zażegnany

Dzisiaj późnym popołudniem na kolejnym spotkaniu przedstawicieli protestujących lekarzy i rządu doszło do porozumienia, które oznacza że lekarze od poniedziałku wracają do pracy w szpitalach.

czytaj więcej »

dołącz do nas!